Volgens Europese wetgeving mogen overheden zich niet zomaar verbinden aan een bepaalde leverancier. Bij publieke werken is neutraal voorschrijven meestal verplicht. Maar, er zijn uitzonderingen op deze regel. Ook CROW publiceerde dit al eens. 

  • Jouw product onderscheidt zich esthetisch van andere producten
  • Het gevraagde systeem moet aansluiten bij een eerder toegepaste oplossing
  • Het vermelden van een fabrikantnaam is noodzakelijk vanwege levertijd en logistiek

Als fabrikant kun je dus op basis van bovenstaande uitzondering wel degelijk genoemd worden in bestek. Bestekschrijvers zitten over het algemeen wel te wachten op goede ondersteuning bij het samenstellen van een goede bouwoplossing. Overigens gelden de Europese regels alleen bij openbare werken. In een privaatrechtelijke overeenkomst hoeft de opdrachtgever zich hier niet aan te houden.

In de keuzetools en bestekservices die ZeeBoer voor haar klanten maakt, staat standaard de naam van de fabrikant vermeld. De bestekschrijver beslist uiteraard of hij de naam opneemt in zijn bestek. Let wel: ook als je naam niet in bestek staat kun je je onderscheiden in de markt. Ook voor neutrale bestekspecificaties kan ZeeBoer fabrikanten van dienst zijn.

Klik hier voor meer informatie over het maken van bestekteksten of maak direct een afspraak voor een vrijblijvend gesprek.

Via Utopis PIM kun je eenvoudig een koppeling maken met je website of webshop. Productdata, afbeeldingen, kenmerken en documenten worden automatisch gesynchroniseerd vanuit één centrale bron. Dit voorkomt fouten, scheelt handwerk en zorgt ervoor dat je website altijd actueel is. De koppeling kan via API, XML of een CMS-plugin.

Utopis kan worden gekoppeld met vrijwel elk ERP-systeem, zoals Exact, SAP, Microsoft Dynamics of branchegerichte pakketten.

De koppeling zorgt ervoor dat productgegevens zoals artikelnummers, prijzen, voorraden of technische kenmerken automatisch worden gesynchroniseerd met Utopis. Dit voorkomt dubbel werk en foutgevoelige handmatige invoer. De koppeling gebeurt meestal via API, webservices of data-imports (XML, CSV).

ZeeBoer begeleidt dit traject en stemt het af op jouw systeem en wensen.

Een API-koppeling maakt het mogelijk om productinformatie uit Utopis automatisch beschikbaar te maken in andere systemen, zoals websites, ERP of andere tools. Dat betekent minder dubbel werk, altijd actuele data en snellere verwerking van wijzigingen. Utopis biedt een flexibele REST-API die afgestemd kan worden op jouw situatie.

Efficiënt beheren en delen van productdata.

Alle productinformatie beheren vanuit één platform.

Alle informatie op één plek beschikbaar.

Inspelen op digitale bouwstandaarden.

Jouw productdata beter gevonden.

Peter Veldhuizen

Directeur
peter.veldhuizen@zeeboer.nl

Antoon Siebert

Partner / projectleider
antoon.siebert@zeeboer.nl

Maarten Hopman

Projectleider
maarten.hopman@zeeboer.nl

Jeroen Houdé

Frontend developer
jeroen.houde@zeeboer.nl

Zsolt Kiss

Backend developer
zsolt.kiss@zeeboer.nl

Mariska van ’t Veer

Administratie
mariska.vantveer@zeeboer.nl

Arnout Nijhuis

Adviseur productinformatie
arnout.nijhuis@zeeboer.nl