02-03-26

Op 4 maart is het World Engineering Day for Sustainable Development. Dit jaar krijgt die dag voor ons een extra betekenis, omdat de BNB 25 jaar bestaat.

ZeeBoer stond aan de wieg van deze Beroepsvereniging voor Nederlandse Bouwspecificatiedeskundigen. Een vereniging die zich al een kwart eeuw inzet voor betere specificaties, kennisdeling en kwaliteit in de bouw. Want zonder heldere eisen en betrouwbare informatie blijft een BIM-model slechts een 3D-beeld zonder borging van prestaties.

Waarom BNB zeer relevant is

De afgelopen jaren heeft digitalisering de bouw ingrijpend veranderd. We modelleren in BIM, wisselen data uit en werken steeds vaker ketenbreed samen. Toch ontbreekt in veel projecten nog altijd de expliciete koppeling tussen het model en de prestatie-eisen waaraan een product of systeem moet voldoen.

Precies daar ligt de kracht van de BNB. De vereniging richt zich op het vergroten en verspreiden van kennis over het specificatieproces. Hoe vertaal je ontwerpambities naar toetsbare eisen? Hoe borg je kwaliteit in bestekken én in digitale modellen?

Van model naar aantoonbare kwaliteit

Een BIM-model zonder duidelijke specificatie is kwetsbaar. Het toont wát er wordt toegepast, maar niet automatisch of het voldoet aan regelgeving, prestaties of projectdoelstellingen. In een tijd waarin de focus op veiligheid, duurzaamheid en transparantie toeneemt, is dat een risico.

De BNB stimuleert vakmanschap in het opstellen en beheren van bouwspecificaties. Daarmee wordt de brug geslagen tussen ontwerp, uitvoering en beheer. Dit sluit aan bij bredere ontwikkelingen rondom gestructureerde productdata en de noodzaak om informatie eenduidig en controleerbaar vast te leggen, zoals ook internationaal wordt benadrukt in richtlijnen voor digitalisering binnen de bouwketen

Betrokken vanuit ZeeBoer

ZeeBoer behoorde tot de oprichters van de BNB. Namens ZeeBoer is Antoon al jaren nauw betrokken bij de vereniging. Die betrokkenheid komt voort uit een duidelijke overtuiging: goede productinformatie en zorgvuldige specificatie versnellen de bouw én verhogen de kwaliteit.

World Engineering Day draait om de bijdrage van ingenieurs aan een veilige, duurzame wereld. De BNB laat zien dat ook specificatiedeskundigen daarin een sleutelrol spelen. Want pas wanneer eisen, productdata en modellen met elkaar verbonden zijn, ontstaat een robuust fundament voor toekomstbestendige projecten.

Na 25 jaar is de missie van de BNB actueler dan ooit.

Efficiënt beheren en delen van productdata.

Jouw productdata beter gevonden.

Inspelen op digitale bouwstandaarden.

Alle informatie op één plek beschikbaar.

Alle productinformatie beheren vanuit één platform.

Peter Veldhuizen

Directeur
peter.veldhuizen@zeeboer.nl

Antoon Siebert

Partner / adviseur B&U
antoon.siebert@zeeboer.nl

Maarten Hopman

Adviseur GWW
maarten.hopman@zeeboer.nl

Jeroen Houdé

Frontend developer
jeroen.houde@zeeboer.nl

Mariska van ’t Veer

Administratie
mariska.vantveer@zeeboer.nl

Arnout Nijhuis

Adviseur productinformatie
arnout.nijhuis@zeeboer.nl

Afdeling development

De backend van Utopis
info@zeeboer.nl

Vacatures

Werken bij ZeeBoer
info@zeeboer.nl

Wil jij ook vaker in bestek staan? Of minder fouten in je productdata? We laten je zien wat Utopis voor jou doet.