Fabrikanten kunnen dankzij Utopis® Platform van ZeeBoer hun DoP of CE-verklaring eenvoudig beheren. Een Declaration of Performance, ook wel DoP of CE-verklaring genoemd, is een verklaring van de fabrikant over de prestaties van een product. De producent moet iets zeggen over de essentiële productkenmerken.

Voor sommige producten zijn weinig of zelf helemaal geen kenmerken vastgelegd door Europa. Voor sommige branches echter, is het bijhouden van een DoP veel werk. Hier veranderen de kenmerken vaak of zijn er gewoon veel zaken die je van een product moet vastleggen. Op dat moment is het interessant om vanuit een centrale database te gaan beheren. Zeker wanneer je al een database met productkenmerken bijhoudt ten behoeve van bestekservices, website of documentatie. Op deze manier wordt het beheren van DoP’s eenvoudiger, sneller, goedkoper en foutloos.

Veel fabrikanten richten een BIM-bibliotheek in. Het lijkt interessant om van al uw producten een 3D-model aan te bieden. Zitten modelleurs daar echter wel op te wachten? ZeeBoer denkt van niet. Immers, uw product komt pas in het BIM-model te staan als er al geruime tijd een ontwerp is. Worden de bestaande elementen in het model dan door uw BIM-elementje vervangen? Nee.

De oplossing? Bied goede meta-data aan die het BIM-model verrijkt. Daarmee maakt u ontwerpers, modelleurs en ook de aannemer blij.

Meer weten? Neem contact met ZeeBoer. Vrijblijvend uiteraard.

Ziet u door de vele afkortingen en standaarden in het bouwlandschap ook door de bomen het bos niet meer? U bent echt niet de enige leverancier in de bouw. In deze kennisbank informeren wij u over verschillende van deze begrippen. Uiteraard bent u daarnaast van harte welkom voor aanvullende informatie, desgewenst toegespitst op uw eigen organisatie.

Contact met ons

Efficiënt beheren en delen van productdata.

Inspelen op digitale bouwstandaarden.

Jouw productdata beter gevonden.

Alle informatie op één plek beschikbaar.

Alle productinformatie beheren vanuit één platform.

Peter Veldhuizen

Directeur
peter.veldhuizen@zeeboer.nl

Antoon Siebert

Partner / projectleider
antoon.siebert@zeeboer.nl

Maarten Hopman

Projectleider
maarten.hopman@zeeboer.nl

Jeroen Houdé

Frontend developer
jeroen.houde@zeeboer.nl

Bernd Kurtze

Backend developer
bernd.kurtze@zeeboer.nl

Zsolt Kiss

Backend developer
zsolt.kiss@zeeboer.nl

Mariska van ’t Veer

Administratie
mariska.vantveer@zeeboer.nl

Arnout Nijhuis

Adviseur productinformatie
arnout.nijhuis@zeeboer.nl